Меню

154 | 2018-01-24

24 січня під головуванням голови райдержадміністрації Петра Білінського відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Проте окремі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату готівкою «у конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Працівник, який погоджується на таке працевлаштування, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Сьогодні, 24 січня, з цього приводу під керівництвом голови районної державної адміністрації Петра Білінського відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

"У разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець нестиме адміністративну відповідальність", - наголосив Петро Білінський

В ході засідання присутні обговорили питання щодо організації роботи комісії та напрацювали основні напрямки роботи комісії на 2018 рік.

За результатами засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

Голова РДА

БІЛІНСЬКИЙ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
24-300; т/ф 24-780


e-mail: rogatyn_rda@i.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини