Меню

124 | 2018-02-09

8 лютого відбулося виїзне засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, національного, духовного відродження та засобів масової інформації

В засіданні комісії взяли участь голова районної ради Роман Гринишин, заступник голови районної державної адміністрації Оксана Канюка, начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Рибій, начальник відділу освіти райдержадміністрації Лідія Дуда, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Іваник, головний спеціаліст загального відділу виконавчого апарату районної ради Любов Тучинська, директор централізованої бібліотечної системи Ірина Худич, головний редактор газети «Голос Опілля» Ольга Конопада, працівники центральної районної бібліотеки.
Свою роботу в цьому році постійна комісія вирішила розпочати нетрадиційно – з відвідування бібліотечного пункту, який створений для потреб громадян замість діючої міської бібліотеки та знаходиться в приміщенні районного будинку культури.
Директор централізованої бібліотечної системи І. Худич ознайомила членів комісії з організацією роботи центральною районною бібліотекою пункту видачі книг, підкресливши при цьому, що бажаючі громадяни мають і надалі змогу користуватися книжковим фондом колишньої бібліотеки, який, до речі, один з кращих серед бібліотек району.
З метою популяризації української книги, адже українська книга, як і українська вишиванка, має стати оберегом для кожного українця, комісія продовжила свою роботу в центральній районній бібліотеці. З ініціативи керівництва районної ради, працівниками центральної районної бібліотеки було організовано постійно діючу протягом 2018 року книжкову виставку-спогад, присвячену 100-річчю утворення Західноукраїнської Народної Республіки. В експозиції книжково-ілюстративної виставки були представлені матеріали про перші уряди України 1917-1920 рр., Листопадовий зрив на Прикарпатті, визначних діячів ЗУНР і Прикарпаття, вшанування їх пам’яті на теренах краю.
Взявши участь у відкритті виставки, члени комісії підкреслили її важливість в громадському житті району, особливо для дітей та молоді, які матимуть змогу в наочних матеріалах побачити один із важливих моментів історії українського народу.
Дана виставка стала одним із елементів розгляду наступного питання порядку денного, а саме: про організацію виконання рішення 19 сесії обласної ради від 08.12.2017 року 3 662-19/2017 «Про проголошення в області 2018 року Роком Західноукраїнської Народної Республіки».
Крім організованої виставки, з метою виконання рішення обласної ради, було запропоновано районній державній адміністрації, при узгодженні плану з підготовки до відзначення 100-річчя утворення ЗУНР, включити наступні заходи:

  • провести 25 березня 2018 року щорічного міжобласного шахового турніру «Опільська весна» на призи Рогатинської районної ради, приуроченого проголошенню Івано-Франківською обласною радою 2018 року – роком Західноукраїнської Народної Республіки;
  • провести історичні діалоги серед вчителів історії загальноосвітніх шкіл району на тему: «Проблеми ЗУНР і сучасної України: історичні паралелі»;
  • протягом жовтня у всіх загальноосвітніх школах району організувати зустрічі з учасниками АТО;
  • 1 листопада провести урочистості, присвячені 100-річчю утворення ЗУНР.

Особлива увага депутатами була приділена розгляду питання щодо ходу виконання рішення 14 сесії районної ради від 21.12.2017 року № 323-14/2017 «Про затвердження базової мережі закладів культури місцевого рівня Рогатинського району на 2018 рік». Адже це, по суті, поетапна та покрокова реформа в галузі культури. Підкреслювалось, що за останні роки, реформуючи галузь культури, враховувались як вимоги діючого законодавства, так і побажання територіальних громад, із врахуванням людського фактора. І хоч скоротилась кількість закладів культури, однак це пройшло практично безболісно і непомітно як для самої галузі, так і для працівників. Наголошувалось на тому, що цей досвід слід врахувати при реформуванні галузей медицини та освіти.
Інформуючи членів комісії про хід виконання рішення 14 сесії районної ради від 21.12.2017 року № 334-14/2017 «Про запит депутата Івано-Франківської обласної ради Дідика Б.В., депутатів Рогатинської районної ради Багрій С.В., Гоя І.І., Марунчак М.М., Мельника В.Ф., Санагурського А.О.», начальник відділу освіти Л. Дуда розказала про ситуацію, яка склалася по реалізації даного запиту. Членами комісії було відмічено недостатньо проведену роботу відділом освіти з вирішення піднятого питання в запиті, а саме: підвезення учнів до Жовчівської ЗОШ І-ІІІ ст., а в прийнятому рішенні дано термін на його виконання.
Крім цього, членами комісії особливі дискусії велись навколо розгляду питання про створення комунального підприємства інклюзивно-ресурсного центру, який мав би займатися дітьми з особливими потребами. Вирішено створити такий центр в районі, забезпечити його необхідним приміщенням та доручено відділу освіти вивчити всі питання організації та діяльності вищевказаної служби.
Члени комісії не підтримали звернення Богородчанської районної ради щодо захисту інституції сім’ї в Україні та затвердили план роботи постійної комісії на 2018 рік.

Джерело: rohatynrada.if.ua

Голова РДА

БІЛІНСЬКИЙ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
24-300; т/ф 24-780


e-mail: rogatyn_rda@i.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини