Меню

80 | 2018-03-12

Рогатинщина вшанувала 204-ту річницю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Цими днями Рогатинщина, як і весь світ, вшановує пам’ять великого поета, генія українського народу Тараса Шевченка, що зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. В населених пунктах району відбулось ряд заходів щодо вшанування та популяризації творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, які триватимуть і впродовж цього тижня. Так, в селі Черче відбувся музично - літературний вечір" Шевченко - це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу", який урочисто відкрив сільський голова Іван Клим. Про життя і творчість Шевченка присутнім розповіла вчитель української мови та літератури Черченської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ірина Маслій. У виконанні народного аматорського хорового колективу "Черчани" (керівник Андрій Колодій), учнів і вчителів школи, жителів села звучали твори Великого Кобзаря "Заповіт", "Думи мої, думи мої","Сон","Спи, Тарасе", "Реве та стогне Дніпр широкий" та інші.

У народному домі села Пуків відбувся концерт "Свіча пам'яті". Урочисте дійство розпочалося з благословення отця Ігоря Наритника. Участь у заході взяли народний аматорський хоровий колектив "Опілля" , зразковий драматичний колектив "Мандрівник", зразковий танцювальний колектив "Пуківчанка", жіночий та чоловічий вокальні ансамблі, дует у складі І. Петричака та І. Зварчука, читці І. Бойко, М. Копцюх, В. Дарміць, І. Петричак, учні Пуківської ЗОШ.

204-річницю від Дня народження Кобзаря відзначили й у селі Колоколин, де відбувся концерт "Живе у пам'яті Тарас". «Садок вишневий коло хати», «Думи мої думи», «Заповіт»... Близько двадцяти пісень на вірші тараса Шевченка урочисто лунали у виконанні жителів цього населеного пункту.

А у селі Конюшки тематичний вечір носив назву "Гори свіча, гори". Тут також декламували віршовані рядки поета, співали його пісень, які підготували директор будинку культури Ганна Канц і художній керівник Іванна Куца.

Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Його талант багатогранний, а творчість - оригінальна, бо за нею можна вивчати історію України. Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. Він - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Шануймо пам"ять ТАРАСА ШЕВЧЕНКА - людини універсальних обдарувань та інтересів, нині і повсякчас.

Голова РДА

БІЛІНСЬКИЙ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
24-300; т/ф 24-780


e-mail: rogatyn_rda@i.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини